Podsumowanie XIII kolejki: Sensacyjna porażka Lechii

Podsumowanie XIII kolejki: Sensacyjna porażka Lechii

Zjednoczeni z dziewięcioma punktami przewagi na Lechią oraz jedenastoma nad Vitcovią i Wiarą Lecha - po rundzie jesiennej trzemesznianie są w bardzo komfortowej sytuacji w wyścigu o awans do IV Ligi.

Nad kostrzynianami przewaga Zjednoczonych wzrosła po ostatniej kolejce, kiedy to Lechia niespodziewanie przegrała u siebie z AVIĄ Kamionki 1:2 przez co także stopniała ich przewaga nad Vitcovią i Wiarą Lecha. Jeszcze w ósmej kolejce Lechiści wygrali w Trzemesznie i wskoczyli na fotel lidera. Od tamtego czasu przegrali trzy z pięciu meczów i ich sytuacja w tabeli znacznie się pogorszyła. 

Ich porażkę wykorzystała i Vitcovia, która pewnie pokonała Orkana Jarosławiec (4:1), i Wiara Lecha, która jeszcze wyżej wygrała z Wartą Śrem (6:1). Te ekipy mają taką samą ilość punktów (25), ale dzięki zwycięstwu w bezpośrednim pojedynku, wyżej w tabeli są witkowianie.

Swój mecz wygrał lider zestawienia - Zjednoczeni, którzy wywieźli trzy punkty z poznańskich Winograd, wygrywającym na tym trudnym terenie 2:1.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie, pozwalające utrzymać kontakt punktowy z innymi drużynami, odniósł Luboński. Jednak od początku meczu na to się nie zanosiło. Już po kwadransie gospodarze przegrywali 0:2 z Kłosem Zaniemyśl. Do przerwy udało się zdobyć kontaktową bramkę, a w drugiej części gry zadać dwa decydujące ciosy i zejść w końcu z boiska z uniesioną głową.

Punktami podzieliły się Wielkopolska Komorniki i Concordia Murowana Goślina. W podpoznańskim miasteczku padł wyniki 1:1. Obydwa gole zostały zdobyte w drugiej połowie.

Bardzo ważne trzy "oczka" zdobyła poznańska "Trzynastka", która ograła Piasta Kobylnica 2:1, dzięki czemu wyprzedziła swoich oponentów w tabeli.

PODSUMOWANIE XIII KOLEJKI
1922 LECHIA KOSTRZYN - AVIA KAMIONKI 1:2 (0:2)

'87(kar.) Rafał Piotrowski - '31 Mateusz Gajewski, '33 Mateusz Olejniczak

LUBOŃSKI KS 1943 - KŁOS ZANIEMYŚL 3:2 (1:2)
'20 Dominik Antkowiak, '50 Paweł Biliński, '57 Damian Krzyżaniak - '11 Marcin Typański, '15 Patryk Słomczyński

TPS WINOGRADY - ZJEDNOCZENI TRZEMESZNO 1:2 (0:2)
'73 Dariusz Imbiorowicz - '11 Dawid Ciążyński, '23 Wojciech Durski

VITCOVIA WITKOWO - ORKAN JAROSŁAWIEC 4:1 (2:0)
'12 Bartosz Staszewski, '44 Radosław Trybuła, '60, '65 Filip Janiszewski - '90+1 Dawid Urbanek

WIELKOPOLSKA KOMORNIKI - CONCORDIA MUROWANA GOŚLINA 1:1 (0:0)
'85 Hubert Chełmiński - '62 Jacek Rydz

SKS 13 POZNAŃ - PIAST KOBYLNICA 2:1 (1:0)
'26 Konstanty Mikołajczak, '82 Adrian Niemczyk - '65 Mateusz Sobkowiak

WIARA LECHA POZNAŃ - WARTA ŚREM 6:1 (3:1)
'8 Sławomir Makowski, '30 Tomasz Smura, '42 Stanisław Makowski, '51, '60 Dawid Kaczmarek, '70 Mateusz Bednarek - '18 Bartosz Skrzypczak

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości